| Archívum : Visszeresség, fogamzásgátló, elköttetés |
Visszeresség, fogamzásgátló, elköttetés
Viszér betegségem miatt nem szedhetek fogamzásgátlót. Úgy tudom rutinműtétnek számít az elkötés. Kinek egyszerűbb a férfinak vagy a nőnek? Visszafordítható?
köszönöm a választ
Az elköttetés nem visszafordítható beavatkozás egyik félnél sem. Amennyiben visszér műtét előtt áll, de trombocitástól fél, javaslom átgondolni a műtétet,- ha a későbbiekben szükségessé válna érpótlás egy szívműtétnél, megfosztja magát a pótlást szolgáló erektől. Mindenképpen más fajta védekezési módszert javaslok.Az elköttetés nem visszafordítható beavatkozás egyik félnél sem. Amennyiben visszér műtét előtt áll, de trombocitástól fél, javaslom átgondolni a műtétet,- ha a későbbiekben szükségessé válna érpótlás egy szívműtétnél, megfosztja magát a pótlást szolgáló erektől. Mindenképpen más fajta védekezési módszert javaslok.
Köszönöm a választ. Akkor mit javasol?
Negyedik gyermekemet várom, hormontartalmú gyógyszert nem szedhetek (tehát semmit), a lában viszeres (idén műtötték). Terhességem alatt felléphet trombózis ezért veszélyes. ?
Kedves Érdeklődő Betegek! Többek levelét láttam alsó végtagi visszeresség és fogamzásgátlás problémakörében, válaszokkal. Megpróbálok az én véleményemnek is hangot adni. Az alsó végtagi visszeresség önmagában még nem ellenjavallata a hormonális fogamzásgátlásnak. A fontos kivétel az, ha a visszeresség korábbi thrombosis következményeként alakult ki. A visszeresség kezelésére legalkalmasabbak a rugalmas harisnyák, az erek lekötése vagy eltávolítása nem feltétlenül ajánlott, a műtét kozmetikai jelentőségű, hajlam esetén a tág visszerek visszatérnek. Amennyiben hormonális fogamzásgátlás ellenjavallt, négy gyermek után elsősorban a méhen belüli eszköz ("spirál") alkalmazása jön szóba. A petevezeték vagy a férj ondóvezetékének elkötése kis beavatkozás, de igen nehezen vagy nem visszafordítható. Ennek figyelembe vételével kell erről dönteni. Remélem véleményem segít döntésének meghozatalában. MG |
| |